تزریق آزمایشی واکسن کرونا در ترکیه

تزریق آزمایشی واکسن کرونا در ترکیه
اولین مرحله تزریق واکسن کرونا در ترکیه امروز انجام گرفت که شامل ۱۲۰۰ نفر از کادر درمان می‌شود.

به گزارش خات نیوز اولین تست واکسن های چینی در ترکیه انجام گرفت. این واکسن ها ابتدا در دانشگاه حاجت تپه آزمایش شده و به تدریج در ۲۵ مرکز دیگر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مراد آکوا عضو آکادمی علوم دانشگاه حاجت تپه در این باره گفت: در دنیا ۹ واکسن وارد فاز ۳ کاری شده اند. در ترکیه ۱۳ هزار نفر از این واکسن ها استفاده خواهند کرد. در مرحله اول ۱۲۰۰ نفر از کادر درمان از این واکسن استفاده می کنند.

وی افزود: هر واکسن نصف شده و نیمی از آن واکسن خالی و نیم دیگر واکسن کرونا خواهد بود تا بتوانیم تاثیرات آن را بررسی کنیم. اگر در بیماران علائمی مشاهده شود راه دیگری در پیش گرفته می‌شود. در روزهای آینده تاثیرات واکسن مشاهده خواهد شد. عوارض جانبی را باید بررسی کنیم.

آکوا افزود: این واکسن برای کودکان زیر ۱۸ سال و افراد بالای ۶۵ سال تزریق خواهد شد.

پیش از این بالغ بر ۱۰ هزار نفر در چند کشور دنیا توسط این واکسن چینی که امروز تزریق آن در ترکیه آغاز شد، واکسینه شده‌اند که علاوه بر چین نام چندین کشور دیگر مانند برزیل، امارت، اندونزی و بنگلادش نیز به چشم می‌خورد.

واکسنی که امروز تزریق می‌شود ۱۴ روز بعد مجدداً به همان اشخاص تزریق خواهد شد، در این بین آنچه اهمیت دارد انجام دو بار واکسیناسیون است. در این راستا واکسیناسیون حدود ۱۲۰۰-۱۳۰۰ فعال حوزه سلامت در طول ۱۰ روز آتی پیش بینی می‌شود.
پس از ۱۴ روز نتایج در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار خواهد گرفت.

همچنین ببینید

اجلاس عالی دیپلماسی در آنتالیا برگزار می شود.

اجلاس عالی دیپلماسی در آنتالیا برگزار می شود.

اجلاس عالی دیپلماسی در آنتالیا برگزار می شود. خات نیوز – شرکت هیات بلندپایه وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *