تلفات زمین لرزه ترکیه از ۴۳ هزار نفر فراتر رفت

تلفات زمین لرزه ترکیه از ۴۳ هزار نفر فراتر رفت

وزیر کشور ترکیه با اعلام آماری از کشته شدن بیش از ۴۳۵۵۶ نفربر اثر زلزله فاجعه‌بار ششم فوریه خبر داد.

بر اساس گزارش خات نیوز«سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه تعداد کشته شدگان زلزله‌های مرگبار هفدهم بهمن ماه تا به امروز را  ۴۳۵۵۶ نفر اعلام کرد.

به نوشته وبگاه شبکه تی آر تی، وزیر کشور ترکیه همچنین گفت که ۷۵ تا ۸۰ درصد استان «هاتای» تخریب شده و بیش از ۷۵۰ هزار ساختمان مسکونی و تجاری تخریب شده‌اند.

در همین حال سازمان حوادث غیر مرتقبه ترکیه نیز در بیانیه‌ای گفت که از زمان زلزله فاجعه‌بار ششم فوریه (هفدهم بهمن)  تاکنون هفت هزار و ۲۴۲ پس لرزه رخ داده است که ۴۱ مورد از آن‌ها بین پنج الی شش ریشتر و ۴۵۰ مورد نیز بین پنج تا چهار ریشتر بودند. به گفته این سازمان، تاکنون ۳۰۰ هزار و ۸۰۹ چادر میان زلزله زدگان توزیع شده است.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۸ درجه در مقیاس ریشتر به مرکزیت ترکیه، سحرگاه روز ششم فوریه، بخش‌های زیادی از منطقه غرب آسیا و شرق مدیترانه را به لرزه درآورد و ویرانی‌های مهیبی در جنوب ترکیه به جا گذاشت.

داده‌های مراکز زلزله‌نگاری حاکی از آن بود که که این زمین‌لرزه در مرز ترکیه و سوریه و در ۲۶ کیلومتری شمال شرق غازی‌عینتاپ ترکیه رخ داده است.

 این زمین‌لرزه در کشورهای ترکیه، سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، اردن، مصر، عربستان سعودی و بخش‌های از اوکراین و اروپا از جمله یونان، بلغارستان و… به ثبت رسید.

همچنین ببینید

ترکیه از خرید جنگنده «اف-16» آمریکا صرف‌نظر کرد

ترکیه از خرید جنگنده «اف-16» آمریکا صرف‌نظر کرد عضو شورای امنیت و سیاست خارجی ریاست‌جمهوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *