حوادث تروریستی هفته گذشته در نقاط مختلف ترکیه

حوادث تروریستی هفته گذشته در نقاط مختلف ترکیه

به گفته مقامات امنیتی ترکیه، حوادث هفته گذشته در این کشور تروریستی و خرابکارانه بوده است

حوادث تروریستی هفته گذشته در نقاط مختلف ترکیه

به گزارش خات نیوز؛ به گفته مقامات امنیتی ترکیه، حوادث هفته گذشته در این کشور تروریستی و خرابکارانه بوده است

هفته پیش ۳ حادثه تروریستی و خرابکارانه در نقاط مختلف ترکیه به وقوع پیوست. در حادثه نخست، اتوبوس حامل زندانبانان در شهر بورسا بر اثر بمب کارگذاری شده در مسیر حرکت، منفجر و یکی از مامورین زندان کشته و شش مامور دیگر زخمی شدند.
در حادثه دوم، یک بمب دست ساز کنترل از راه دور در منطقه پرجمعیت غازی عثمان پاشا استانبول منفجر شد که این حادثه تلفات جانی دربر نداشت.
بکر بوزداغ، وزیر دادگستری ترکیه با تایید تروریستی بودن این دو حادثه گفت: اقدامات برای شناسایی و پیگیری قضایی عاملان این حوادث ادامه دارد.
سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه هم با بیان اینکه این اتفاقات در حالی رخ میدهد که تحرکات گروه‌های تروریستی شدیدا تحت نظارت و پیگیری قرار دارد گفت: از زمان کودتا تاکنون ۱۷۸۹ عملیات تروریستی در نقاط مختلف ترکیه پیش از وقوع خنثی شده است. مناطق جنگلی استان هاتای در جنوب ترکیه هم در هفته گذشته دچار آتش سوزی و موجب قطع برق منطقه شد که رخدادی غیر طبیعی محسوب می‌شود. تابستان سال گذشته، صد‌ها هکتار جنگل در مناطق جنوب و جنوب غرب ترکیه بصورت نقطه‌ای دچار آتش سوزی و به خاکستر تبدیل شد که به گفته مقامات امنیتی، این حادثه هم در لیست اقدامات خرابکارانه گروه‌های تروریستی قرار دارد.

همچنین ببینید

رحب طیب اردوغان

برکناری نُه استاندار در ترکیه

برکناری نُهاستاندار در ترکیه رئیس جمهور ترکیه حکم به برکناری ۹ استاندار این کشور را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *