دادگستری ترکیه دو مقام نزدیک به ریاض را محاکمه می کند

دادگستری ترکیه دو مقام نزدیک به ریاض را محاکمه می کند

خات نیوز- دستگاه قضایی ترکیه دو مقام رسمی سعودی نزدیک به حکومت عربستان را در رابطه با قتل جمال خاشقجی محاکمه می‌کند.

دادگستری ترکیه دو مقام نزدیک به ریاض را محاکمه می کند

به گزارش خات نیوز ، شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد: جمال خاشقجی خبرنگار سعودی، دو سال پیش به قتل رسید. خبرنگار سعودی دوم اکتبر سال ۲۰۱۸، به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرد. وی هرگز از این مکان خارج و جسد وی نیز هرگز پیدا نشد.
گزارشگر این شبکه گفت: جمال خاشقجی برای انجام امور اداری مرتبط با ازدواجش، به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرد. اما هرگز از کنسولگری خارج نشد. نامزد خاشقجی، نگران شد و هشدار داد. اما پنج روز بعد، ماجرا فاش شد. مقامات ترکیه اعلام کردند که خبرنگار سعودی در داخل کنسولگری کشته شده است. ریاض قویا این اتهام را رد کرد. اما شواهد تکان دهنده یکی پس از دیگری فاش شدند.

از نظر کارشناسان ، جمال خاشقجی توسط گروهی ۱۵ نفره کشته شده است. این گروه به طور ویژه از عربستان سعودی وارد ترکیه شده بودند. جسد خاشقجی تکه تکه و در اسید حل شده است. سازمان سیا و بعد سازمان ملل، این اطلاعات را تایید کردند.
فرانس بیست و چهار بخشی از اظهارات بن سلمان را پخش کرد. وی گفت: این اتفاق زیر نظر من انجام گرفت. هر مسئولیتی را بر عهده می‌گیرم.
گزارشگر افزود: ریاض پس از محاکمه‌ای که پشت در‌های بسته انجام گرفت، ۸ نفر را محکوم کرد. ۵ تن از این افراد به اعدام محکوم شدند. اما دو مقام رسمی نزدیک به حکومت تبرئه شدند. دادگستری ترکیه عده‌ای را در رابطه با این قتل غیابی محاکمه می‌کند و نام این دو تن، در بین این متهمان مشاهده می‌شود.

همچنین ببینید

به گزارش خات نیوز

بانک مرکزی ترکیه استفاده از ارزهای دیجیتالی را ممنوع کرد

بانک مرکزی ترکیه استفاده از ارزهای دیجیتالی را ممنوع کرد بانک مرکزی ترکیه استفاده از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *