رد ایرانی‌ها در مرتفع‌ترین کوه ترکیه

رد ایرانی‌ها در مرتفع‌ترین کوه ترکیه
خات نیوز- برخی از کوهنوردان برای گرفتن عکس یادگاری بنر‌های تبلیغاتی را با خود به قله‌های مرتفع می‌برند، اما متاسفانه بعد از گرفتن عکس، این بنر‌ها را در طبیعت رها می‌کنند که باعث شده است طبیعت زیبای کوه از بین برود و به محیط زیست آسیب برسد؛ این عمل زشت این بار در کوه‌های ترکیه اتفاق افتاده است.

به گزارش خات نیوز،کوهنوردان برای عکس گرفتن از صعود خود بنر‌هایی را تا ارتفاعات بالا حمل می‌کنند و بعد از گرفتن عکس آن بنر را به عنوان یادگاری در ارتفاعات رها می‌کنند!

به تازگی عکس گرفتن با زمینه‌ی بنر‌ها مد شده است حتی در کوه‌های ایران شاهد بودیم که کوهنوردان زباله‌ها و بنر‌های تبلیغاتی به اسم خود را در طبیعت و ارتفاعات کوه‌ها رها کرده‌اند. این عادت زشت و بد به کوه‌های خارج از کشور هم سرایت کرده است. کوهنورد ایرانی که به کوه آرارات در ترکیه صعود کرده است برای گرفتن عکس یادگاری بنری را با خود به قله برده، اما در ارتفاعات آن رها کرده است!

کوهنوردی ایرانی که به تازگی به آرارات صعود کرده این عکس را گرفته و برای انجمن پزشکی کوهستان ایران ارسال کرده است.

متاسفانه فرهنگ غلط در بین برخی کوهنوردان باعث شده است اینگونه مشکلات به وجود آید و کسی مسئول و پاسخگوی این مسئله نیست. امید می‌رود با فرهنگ سازی و آموزش صحیح دیگر شاهد چنین صحنه‌های زشتی نباشیم و کمی به حفظ محیط زیست و طبیعت اهمیت دهیم.

منبع:ایسنا
انتهای پیام/

همچنین ببینید

گالاتاسرای ترکیه صعود تراکتور را تبریک گفت

گالاتاسرای ترکیه صعود تراکتور را تبریک گفت

گالاتاسرای ترکیه صعود تراکتور را تبریک گفت خات نیوز- صفحه رسمی هواداران گالاتاسرای ترکیه، صعود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *