شکست تیم‌ ملی ترکیه مقابل ولز

شکست تیم‌ ملی ترکیه مقابل ولز

خات نیوز – ترکیه با شکست مقابل ولز در آستانه حذف قرار گرفت.

خات نیوز

به گزارش خات نیوز روز نخست از دور دوم در دیداری از گروه A تیم‌های ملی ترکیه و ولز از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه المپیک باکو به مصاف هم رفتند که این دیدار زیبا و مهیج در نهایت با نتیجه دو بر صفر به سود ولز پایان یافت تا ترک‌ها در آستانه وداع با یورو ۲۰۲۰ قرار بگیرند.

برای این بازی سنول گونش سرمربی ترکیه و راب پیج سرمربی ولز ترکیب‌های مدنظر خود را به شرح زیر اعلام کردند:

ترکیه: اورجان چاکر، مهمت زکی چلیک، کان آیهان، چالار سویونجو، اوموت مراش، اوکای یوکوشلو، کنان کارامان، هاکان چالهان‌اوغلو، اوزان توفان، جنگیز اوندر و بوراک یلماز.

ولز: دنی وارد، بن دیویس، جو رودن، کریس مفام، کونور رابرتز، جو آلن، جو مورل، دنیل جیمز، آرون رمزی، گرت بیل و کیفر مور.

در نخستین دیدار دور دوم گروه A تیم‌های ملی ترکیه و ولز در حالی رو در روی هم قرار گرفتند که ترک‌ها به دلیل باخت سنگین برابر ایتالیا، برای زنده نگه داشتن امیدهایشان به صعود محکوم به کسب امتیاز بودند و در سوی مقابل هم تیمی‌های گرت بیل به لطف تساوی در بازی نخست مقابل سوییس با خیالی آسوده‌تر گام به این بازی گداشته بودند.

در اوایل بازی ولز نبض بازی را در دست گرفت و در همان دقیقه ۶ بود که آرون رمزی پس از دریبلی دیدنی، شوت خود را به سمت دروازه ترکیه روانه کرد، اما سنگربان حریف با مهار این ضربه توپ را به کرنر فرستاد. با رسیدن به اواسط نیمه اول، بازیکنان ترکیه جلو کشیدند و چند موقعیت جدی نیز روی دروازه ولز ایجاد کردند، اما این موقعیت‌ها با بی‌دقتی مهاجمان ترکیه از دست رفتند. در ۱۰ دقیقه پایانی نیمه نخست باز هم ولزی‌ها بودند که کنترل بازی را در دست گرفتند و بازهم رمزی در موقعیتی تک به تک صاحب توپ شد، اما با بی‌دقتی تمام شوتش را به بالای دروازه ترکیه فرستاد.

در نهایت در دقیقه ۴۳ حملات دامنه‌دار ولز روی تیزهوشی و پاس استثنایی گرت بیل به ثمر نشست و رمزی که برای بار سوم در موقعیتی تک به تک قرار می‌گرفت موفق شد گلر ترکیه را مغلوب کند و توپ را وارد دروزاه حریف کند تا نیمه اول با برتری تک گله ولز به پایان برسد.

نیمه دوم نیز همانند نیمه نخست بسیار مهیج و توام با حملات دو تیم آغاز شد ولی رفته رفته ترک‌ها که نیاز به کسب امتیاز داشتند بازی را در دست گرفتند ولی در دقیقه ۶٠ این ولز بود که روی حرکت گرت بیل صاحب ضربه پنالتی شد، اما بیل که بازوبند کاپیتانی ولز را نیز بر بازوی خود داشت، توپ را به آسمان کوبید تا تنها آه و حسرت نصیب هواداران این تیم شود.

پس از این موقعیت، بازیکنان ترکیه انگیزه بیشتری گرفتند و با تعویض‌هایی که گونش انجام داد، این تیم بر توپ و میدان مسلط شد، ولی جدا از بی‌دقتی مهاجمان ترکیه نباید از درخشش گلر تیم ملی ولز نیز غافل بود. در دقیقه ۸۷ و در حالی که تمام بازیکنان ترکیه در محوطه جریمه ولز حضور داشتند، مریح دمیرال با پرشی بلند سانتر چالهان‌ اوغلو را با ضربه سر به سمت دروازه ولز فرستاد، اما دنی وارد به زیبایی این توپ را دفع کرد.

شکست تیم‌ ملی ترکیه مقابل ولز

در حالی که بازی به دقیقه ۹۰ رسیده بود دست ییلماز به صورت مدافع ولز خورد و این صحنه منجر به اعتراض بن دیویس شد و همین مسئله در ادامه باعث درگیری بین بازیکنان دو تیم که شد که داور بازی با دادن کارت زرد به دیویس، ییلماز و چالهان‌اوغلو به این تنش‌ها پایان داد. در دقیقه ۹۵ بود که ولزی‌ها در یک غافلگیری ضد حمله زدند و در شلوغی محوطه جریمه گرت بیل با پاسی زیبا رابرتز را صاحب توپ کرد تا این بازیکن تیر خلاص را بر پیکره ترک‌ها بزند.در نهایت این جدال مهیج و پرتنش با حساب دو بر صفر به سود ولز پایان یافت تا شاگردان رابرت پیج با ۴ امتیاز موقتا به صدر جدول گروه A صعود کنند و ترکیه هم با دو باخت در آستانه حذف از یورو ۲۰۲۰ قرار گرفت.

انتهای پیام/

همچنین ببینید

به گزارش خات نیوز

تلف شدن 500 راس دام در حَکّاری ترکیه

تلف شدن 500 راس دام در حَکّاری ترکیه به گزارش خات نیوز در پی بارندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *