صادرات هزار تن شمش آلومینیوم از لامردبه ترکیه

صادرات هزار تن شمش آلومینیوم از لامردبه ترکیه

۱۰۰۰ تن شمش آلومینیوم کارخانه آلومینیوم لامرد از طریق راه آهن فارس به ترکیه صادر می‌شود.

صادرات هزار تن شمش آلومینیوم از لامردبه ترکیه

به گزارش خات نیوز، مدیرکل راه آهن فارس گفت:در راستای جذب و انتقال حداکثری بار‌های ریل پسند و توسعه صادرات غیرنفتی، نخستین پارت از محموله صادراتی شمش آلومینیوم از تولیدات کارخانه آلومینیوم جنوب از طریق خطوط ریلی فارس به مقصد ترکیه اعزام می‌شود.

انصاری افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در راه آهن فارس و اتصال به شبکه ریلی سراسری در بخش اول تعداد ۲۱ دستگاه واگن مسقف از محموله ۱۰۰۰ تنی شمش آلومینیوم با همکاری شرکت اسپاد ترابر ویرا برای صادرات به کشور ترکیه در ایستگاه راه آهن آیت الله حائری شیرازی به صورت آزمایشی بارگیری و حمل می‌شود.

او اظهارداشت: جا به جایی این محموله از طریق سیستم حمل و نقل ریلی علاوه بر کاهش بار ترافیک و سوانح جاده ای، در برهه زمانی پسا تحریم می‌تواند با صرفه جویی در مصرف سوخت کمک شایانی به اقتصاد کشور کند و در زمینه ارزآوری به عنوان ایمن‌ترین سیستم حمل و نقلی می‌تواند در حوزه صادرات بین الملل در میان کشور‌های اروپا (از طریق ترکیه) و کشور‌های حوزه CIS نقش بسزایی داشته باشد.

کارخانه آلومینیوم جنوب به عنوان مدرن‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم خاورمیانه و چهارمین کارخانه تولید شمش آلومینیوم کشور در شهرستان لامرد واقع در ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد و ۳۰ درصد از آلومینیوم جنوب کشور را نیز تولید می‌کند.

همچنین ببینید

طرز تهیه بلن تاوا غذای سنتی و بسیار قدیمی ترکیه 

طرز تهیه بلن تاوا غذای سنتی و بسیار قدیمی ترکیه 

طرز تهیه بلن تاوا غذای سنتی و بسیار قدیمی ترکیه برای تهیه بلن تاوا ابتدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *