صداهایی از زیر آوار به گوش می‌رسد/ هنوز خبری از ورزشکاران ایرانی در ترکیه نیست

صداهایی از زیر آوار به گوش می‌رسد/ هنوز خبری از ورزشکاران ایرانی در ترکیه نیست

خات نیوز–رسانه‌ها و کاربران ترکیه خبرهای متناقضی از عملیات امداد و نجات در هتل محل اقامت ورزشکاران ترکیه‌ای و ایرانی مخابره می‌کنند.

روز گذشته (چهارشنبه 19 بهمن 1401) رسانه‌های ترکیه‌ای خبر دادند بدن بی‌جان یک تن از زیر آوارهای هتل «کرچوال» در شهر «ملطیه» ترکیه خارج شد؛ هتلی که محل اقامت بازیکنان والیبالیست و همچنین سه فوتبالیست قطع عضو ایران بود. زمین‌لرزه ۷.۸ ریشتری روز دوشنبه تاکنون جان نزدیک به ۱۳ هزار نفر را گرفته است.

رسانه‌های ترکیه‌ای گفته‌اند ۱۱ بازیکن والیبال و 3 فوتبالیست قطع عضو ایرانی از تیم «ملطیه بلداسپور» در هتل کرچوال حضور داشته‌اند و زیر آوارهای ناشی از زمین‌لرزه ۷.۸ ریشتری در ترکیه گرفتار هستند.

به گزارش خات نیوز–در حالی که پس‌لرزه‌ها همچنان در این منطقه ادامه دارد، فعالیت‌ها تیم‌های امداد و نجات هرازگاهی متوقف می‌شود. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی گفته‌اند صداهایی از زیر آوار به گوش می‌رسد و به دلیل اینکه خطر احتمال فرو ریختن ساختمان مجاور هتل وجود دارد، کار امداد و نجات متوقف شده است.

امروز (پنجشنبه) شبکه CNN TURK خبر داده در شهر ملطیه ۱۴۰ ساختمان فرو ریخته و کار امداد و نجات برای افراد گرفتار در زیر آوارهای هتل کرچوال در حال انجام است.

در حال حاضر از سه ملی پوش فوتبال قطع عضو ایران در کشور ترکیه خبری در دسترس نیست. وزیر ورزش و جوانان به روابط بین الملل وزارت ورزش و فدراسیون جانبازان و معلولین دستور پیگیری سریع و دقیق وضعیت ملی پوشان گرفتار در زلزله را داده است.

همچنین ببینید

ترکیه از خرید جنگنده «اف-16» آمریکا صرف‌نظر کرد

ترکیه از خرید جنگنده «اف-16» آمریکا صرف‌نظر کرد عضو شورای امنیت و سیاست خارجی ریاست‌جمهوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *