طول عمر خودروها در ترکیه

طول عمر خودروها در ترکیه

خات نیوز- کل ظرفیت تولید خودرو در ترکیه به انضمام کامیون و تراکتور ۲‌میلیون دستگاه در سال است اما فقط ۳/ ۱میلیون دستگاه در سال از این ظرفیت تولید می‌شود.

طول عمر خودروها در ترکیه

به گزارش خات نیوز، موسسه آمار ترکیه (TÜİK) گزارش کرده است که از وسایل نقلیه پلاک شده در ترکیه ۵۳‌درصد خودروی سواری، ۲۲‌درصد موتورسیکلت و ۶/ ۱۴درصد وانت یا کامیون کوچک هستند.
بر اساس اطلاعات منتشر شده همین موسسه تا دسامبر ۲۰۲۱ تعداد کل خودروهای پلاک شده در ترکیه به ۲/ ۲۵‌‌‌‌میلیون دستگاه رسیده است.

در این گزارش آمده است: «از کل خودروهای پلاک شده در ترکیه، ۳/ ۵۴ درصد سواری، ۳/ ۱۶درصد وانت و کامیون کوچک، ۸/ ۱۴ موتورسیکلت، ۸‌درصد تراکتور، ۵/ ۳درصد کامیون، ۹/ ۱‌درصد مینی‌بوس، ۹/ ۰ درصد اتوبوس و ۳/ ۰ درصد خودروهای با مقاصد خاص هستند.» متوسط عمر این ۲۵‌میلیون خودرو در ترکیه ۵/ ۱۴ سال است.

از ۶۱۴‌هزار و ۳۷ دستگاه خودروی سواری پلاک شده بین ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۱، سهم خودروهای بنزین‌سوز ۶۲‌درصد است. ۶/ ۲۳ درصد دیگر گازوئیل‌سوز و ۲/ ۹ درصد باقی‌مانده برقی، هیبریدی و ۲/ ۵ درصد گاز طبیعی مایع (LPG) هستند.

کل ظرفیت تولید خودرو در ترکیه به انضمام کامیون و تراکتور ۲‌میلیون دستگاه در سال است اما فقط ۳/ ۱میلیون دستگاه در سال از این ظرفیت تولید می‌شود.

در سال ۲۰۲۱ ترکیه موفق به صادرات ۹۳۷‌هزار دستگاه انواع وسایل نقلیه شد که برای این کشور ۹/ ۲۹ میلیارد دلار ارزآوری داشته است و از این تعداد، ۵۶۵‌هزار و ۳۶۱ دستگاه به ارزش ۳/ ۹ میلیارد دلار، ‌‌‌خودروی سواری بوده است.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ترکیه 300 مهاجر در دریای آنتالیا را نجات داد

ترکیه 300 مهاجر در دریای آنتالیا را نجات داد

ترکیه 300 مهاجر در دریای آنتالیا را نجات داد خات نیوز- گارد ساحلی و اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *