عراق برای خرید پهپادهای بایراکتار از ترکیه خبر داد

عراق برای خرید پهپادهای بایراکتار از ترکیه خبر داد

خات نیوز- منابع بلندپایه نظامی عراق از تصویب طرح خرید پهپادهای بایراکتار  ترکیه به مبلغ 100 میلیون دلار توسط هیات دولت این کشور خبر دادند.

عراق برای خرید پهپادهای بایراکتار از ترکیه خبر داد

به گزارش خات نیوز قرارداد خرید پهپادهای بایراکتار نخستین قرارداد میان عراق و ترکیه در زمینه نظامی خواهد بود و تا پیش از این، تسلیحات مورد استفاده توسط نیروهای عراقی عمدتا از روسیه، امریکا و کشورهای اروپای شرقی خریداری می شد.

این منابع نظامی عراق به العربی الجدید گفتند: هیات دولت عراق دو هفته پیش برخی تغییرات را در برنامه تسلیح نیروهای هوایی کشور تصویب کرد از جمله طرح خرید پهپادهای بایراکتار تولید ترکیه در چارچوب تقویت نیروی هوایی و تامین امنیت مناطق بیابانی و کوهستانی به ویژه در مرزهای عراق و سوریه را مورد تصویب قرار داد.

این منابع نظامی عراقی تاکید کردند: این رویکرد بنا به توصیه وزارت دفاع به هیات دولت اتخاذ شد و به احتمال زیاد هیات نظامی عراق به زودی برای بررسی این موضوع با مسئولان ترکیه‌ای به آنکارا سفر خواهد کرد.

در همین رابط، یک ژنرال عراقی در بغداد به العربی الجدید گفت: طرف ترکیه‌ای پیشتر آمادگی خود را برای حمایت از بغداد در زمینه جنگ علیه تروریسم و تجهیز این کشور به تجهیزات مورد نیاز در رصد، مکان‌یابی و نظارت بر حرکات بقایای عناصر داعش اعلام کرده است.

وی گفت: پهپاد بایراکتار طی سال‌های اخیر در مواقع متعددی کارایی خود را اثبات کرده است و دستیابی عراق به این پهپاد تحولی ویژه در امکانات نیروهای هوایی عراق به شمار می رود.

این نظامی بلندپایه عراقی در ادامه به نیازها برای برگزاری دوره‌های آموزشی برای نظامیان عراقی اشاره کرد که چند ماه زمان خواهد برد.

هیات نظامی عراق به ریاست «جمعه عناد»، وزیر دفاع در 19 اوت گذشته به ترکیه سفر کرده و از نمایشگاه بین المللی صنایع دفاعی دیدن کرده بود.

وزیر دفاع عراق در حاشیه این نمایشگاه گفته بود: بغداد خواهان خرید پهپادهای بایراکتار و بالگردهای تهاجمی آتاک و تسلیحات پیشرفته از ترکیه است.

در همین ارتباط، سرهنگ بازنشسته احمد عبدالسلام الطائی، به العربی الجدید گفت: پهپادهای ترکیه‌ای اکنون برای عراق از تداوم بکارگیری اسکادران F-16 که نگهداری و مهمات آن هزینه بسیاری دارد و اخیرا به پرونده‌های سیاسی گره خورده ، بهتر است.

الطائی افزود: پهپادهای بایراکتار ترکیه کاهش ساعات پرواز جنگنده‌ها را جبران خواهد کرد همچنین مساحت گسترده بیابانی عراق نیازمند چنین هواپیماهایی است کما اینکه همسایگی عراق با ترکیه می‌تواند در تسهیل خدمات فنی پهپادها و تامین مهمات آن تاثیرگذار باشد.

همچنین ببینید

اعتراضات به ترانه سزن آکسو، خواننده سرشناس ترکیه

اعتراضات به ترانه سزن آکسو، خواننده سرشناس ترکیه

اعتراضات به ترانه سزن آکسو، خواننده سرشناس ترکیه به گزارش خات نیوز رجب طیب اردوغان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *