معماری عجیب یک خانه در ترکیه

معماری عجیب یک خانه در ترکیه

خات نیوز- معماری عجیب یک خانه در ترکیه برای حفظ یک درخت کهن، به یکی از جذابیت‌های توریستی تبدیل شده و این خانه و درخت داخل آن را حسابی به شهرت جهانی رسانده است.

معماری عجیب یک خانه در ترکیه
به گزارش خات نیوز: این درخت که گفته می‌شود 337سال عمر دارد، روزگاری در بیرون از ساختمان کناری‌اش قرار داشته. آن ساختمان که خودش هم یک سازه کهن به‌شمار می‌رفته، در دوران عثمانی برو و بیایی داشته و محل اقامت تاجران و سربازان بوده است. با این حال در سال 2004، آن ساختمان قدیمی ویران شده تا جایش یک بنای نو ساخته شود.

معماری عجیب یک خانه در ترکیه
نزدیکی بیش از حد درخت به بنا، در کار ساخت اختلال ایجاد کرده بود اما سازندگان، به سن بالا و حضور دائمی درخت احترام گذاشتند و به‌جای اینکه آن را قطع کنند، درخت را به بخشی از فضای ساختمان اضافه کردند و عملا ساختمان را به دور آن ساختند. این ساختمان، به‌خاطر اینکه سازندگانش به این درخت و حق حیات آن احترام گذاشته‌اند به شهرت رسیده و در فضای مجازی بحث زیادی درباره آن مطرح است. بسیاری از توریست‌ها هم که به منطقه ساروهان در ترکیه می‌روند، به قصد دیدن این همنشینی زیبا، به این ساختمان هم سری می‎زنند.

همچنین ببینید

آخرین عکس از «امیر تتلو» پس از بازداشت 🇹🇷ترکیه خبر www.irantr.com https://t.me/irantr instagram.com/irantr @newsturkiye90

امیر تتلو در ترکیه بازداشت شد

امیر تتلو در ترکیه بازداشت شد خات نیوز- خبرها حاکی از این است که تتلو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *