هدف‌گذاری یک میلیون تنی حمل بار ریلی بین آنکارا و تهران

هدف‌گذاری یک میلیون تنی حمل بار ریلی بین آنکارا و تهران

خات نیوز- مدیرعامل راه آهن از هدفگذاری یک میلیون تنی حمل بار ریلی میان تهران و آنکارا برای سال آینده خبر داد.

هدف‌گذاری یک میلیون تنی حمل بار ریلی بین آنکارا و تهران

به گزارش خات نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «سید میعاد صالحی» درباره نشست مشترک با حسن پزوک رئیس راه‌آهن ترکیه و همچنین «افق یالچین» رئیس شرکت حمل و نقلی راه‌آهن ترکیه، از هدفگذاری یک میلیون تنی حمل بار ریلی میان تهران و آنکارا برای سال جدید خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در دیداری که با رئیس راه آهن ترکیه و همچنین رئیس شرکت حمل و نقلی راه‌آهن ترکیه داشتیم، تفاهم‌های خوبی انجام شد؛ از جمله برای تبادل ۲۰۰ واگن در شبانه‌روز از مرز رازی توافق شد تا با این هدفگذاری بتوانیم تبادل یک میلیون تن بار ریلی را در سال جدید بین دو کشور محقق کنیم.

وی ادامه‌داد: در این راستا مقرر شد راه‌آهن ترکیه به‌سرعت نسبت به بازسازی زیرساخت شبکه ریلی خود و رفع آسیب‌های ناشی از زلزله و همچنین مشکلات پیش آمده به دلیل کاهش سطح آب دریاچه «وان» اقدام کند.

صالحی ابراز امیدواری کرد با بازسازی، اصلاح و ارتقای اسکله و همچنین کشتی‌های مربوط به حمل واگن (فری بووت) در دریاچه وان، طی یک ماه آینده ظرفیت عبور واگن از دریاچه وان به حداکثر خود برسد.

مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه توافقات انجام شده گام بلندی برای افزایش ترانزیت بار از مسیر ترکیه به سمت اروپا است، افزود: از آنجایی که ترکیه به نوعی دروازه آسیا به سمت اروپا محسوب می‌شود، بر مبنای تفاهم‌های قبلی که با کشورهای ترکمنستان، قزاقستان و چین داشتیم می‌توانیم بارهای از مبدا این کشورها را از مسیر چین- قزاقستان -ترکمنستان- ایران- ترکیه به سمت اروپا حمل کنیم و این موضوع نقطه عطفی برای افزایش بارهای بین المللی است.

وی خاطرنشان‌کرد: ساخت خط جدید مرند- چشمه ثریا- ایگدیر- کارس از دیگر موضوعات مذاکره شده در این دیدار بود که می‌تواند به جهش تبادلات ریلی دو کشور بیانجامد.

کد خبرنگار: 22

همچنین ببینید

جواد افشار با ناریا راهی ترکیه شد

جواد افشار با ناریا راهی ترکیه شد

جواد افشار با ناریا راهی ترکیه شد خات نیوز- جواد افشار با ناریا راهی ترکیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *