چند کارخانه داروسازی ایران به به صورت کامل ترکیه منتقل شد

چند کارخانه داروسازی ایران به به صورت کامل ترکیه منتقل شد

خات نیوز- به گفته عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی تا به امروز چند کارخانه داروسازی کشور به صورت کامل به کشور ترکیه منتقل شده است.

چند کارخانه داروسازی ایران به به صورت کامل ترکیه منتقل شد

به گزارش عصرایران،به گزارش خات نیوز کامل‌ترین سیستم تولید، توزیع و پخش دارو را دارد و وضعیت کشورهای منطقه با کشور ما قابل مقایسه نیست و بعد از 20 سال، صنعت داروی ما به قدرت اول منطقه تبدیل شده است، اما برخی در حال تلاش برای زمین زدن این صنعت هستند.

مرتضی خیرآبادی همچنین در جلسه مرکز پژوهش‌های مجلس افزود: ترکیه در حال تلاش برای انتقال کارخانه‌های داروسازی ما به کشور خودش است و تا به امروز چند کارخانه داروسازی ما را به‌صورت کامل به کشور خود منتقل کرده است.

وی صنعت داروسازی در کشور را یک صنعت مهاجرپذیر توصیف کرد و ادامه داد: با دارو و سرمایه‌گذاری به‌روی آن می‌توانیم در تمام کشورهای منطقه حضور فعال داشته باشیم.

عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با انتقاد از قوانین مالیاتی موجود در حوزه دارو گفت: سال گذشته 4 بار مالیات بر ارزش افزوده دارو تغییر کرده است و در عرض 4 ماه دو لایحه راجع به مالیات دارو به مجلس رفته است که چنین امری غیرکارشناسی است.

خیرآبادی افزود: 22 نهاد و سازمان در امر دارو دخیل هستند و هر کدام از این سازمان‌ها به‌دنبال اجرای حرف و برنامه‌ خود هستند و در چنین شرایطی لازم است آیین‌نامه‌‌ای نوشته شود و سازمان غذا و دارو حرف اول را در حوزه دارو بزند و سایر نهادها با سازمان غذا و دارو هماهنگ باشند.

عصرایران

همچنین ببینید

آخرین عکس از «امیر تتلو» پس از بازداشت 🇹🇷ترکیه خبر www.irantr.com https://t.me/irantr instagram.com/irantr @newsturkiye90

امیر تتلو در ترکیه بازداشت شد

امیر تتلو در ترکیه بازداشت شد خات نیوز- خبرها حاکی از این است که تتلو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *