کاهش مالیات بر ارزش افزوده محصولات غذایی در ترکیه

کاهش مالیات بر ارزش افزوده محصولات غذایی در ترکیه

خات نیوز- رئیس جمهور ترکیه به منظور مقابله با موج گرانی و کاهش قدرت خرید مردم، اقدام به کاهش مالیات بر ارزش افزوده در سبد غذایی این کشور کرد.

کاهش مالیات بر ارزش افزوده محصولات غذایی در ترکیه

به گزارش خات نیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی که روز یکشنبه در نشست معرفی مدل اقتصاد ترکیه، گام‌های جدید و تدابیر مبارزه با تورم از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در چارچوب برنامه ساده سازی سیستم مالیات بر ارزش افزوده، این رقم را برای محصولات غذایی اساسی از 8 درصد به 1 درصد کاهش می‌دهیم.

وی افزود: اقلام اساسی که مالیات بر ارزش افزوده آنها به یک درصد کاهش یافته، جایگاه مهمی در سبد تعیین نرخ تورم دارند. قاطعانه در مسیر رشد اقتصاد کشورمان بر اساس سرمایه گذاری، اشتغال، تولید، صادرات و مازاد پیش می‌رویم.

ترکیه طی یکسال گذشته با شرایط سخت اقتصادی روبرو شده به طوریکه تورم در سال 2021 بنابر آمار رسمی به 36 درصد و بنا بر آمار غیر رسمی تا 50 درصد رسید.

این در حالیست که برخی کالاهای اساسی همچون نان در سبد غذایی این کشور از 1.5 لیره به 3.5 لیره رسیده است که این باعث شده مردم برای خرید نان ارزان در صفهای طولانی پخش نان ارزان در برخی نقاط شهرهای مختلف قرار بگیرند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ترکیه 300 مهاجر در دریای آنتالیا را نجات داد

ترکیه 300 مهاجر در دریای آنتالیا را نجات داد

ترکیه 300 مهاجر در دریای آنتالیا را نجات داد خات نیوز- گارد ساحلی و اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *