کشف ۳۱۰ کیلوگرم هرویین از ایران قبل از ورود به ترکیه 

 

کشف ۳۱۰ کیلوگرم هرویین از ایران قبل از ورود به ترکیه

خات نیوز- سخنگوی گمرک اظهار داشت: در روزهای اخیر گمرک ایران، حدود 310 کیلوگرم هرویین، 1.3کیلوگرم تریاک ، 150لنز آمریکایی دوربین، فرش آغشته به شیشه و مواد اولیه ساخت دارو را در مبادی ورودی و خروجی کشور در گمرکات مرزی کشف کرد.

به گزارش خات نیوز، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک اظهار داشت: 150 لنز اصلی دوربین آمریکایی، 30 آچار کلاغی آمریکایی و رسیور ماهواره در این هفته از یک کامیون ایرانی که از سمت افغانستان در مرز دوغارون خراسان رضوی باز می گشت در زیر تشک راننده توسط کارکنان گمرک در واحدهای ایکس ری، مربیان سگهای موادیاب و حراست کشف شد.

وی افزود:در موردی دیگر که به صورت خانوادگی با وسیله نقلیه سمند قصد خروج به سمت ترکیه از مرز بازرگان را داشتند توسط همکاران ما در گمرک، به مخزن گاز سی ان جی خودرو مشکوک شدند، و پس از بررسی های فنی در واحدهای ایکس ری، سگ های موادیاب و حراست ، مخزن گاز خودرو جدا سازی شد و پس از برش مخزن، 40 لیتر محموله مایع تیره رنگ که گفته شده مواد اولیه دارو سازی است کشف و برای بررسی های بیشتر به آزمایشگاه ارسال شد.

سخنگوی گمرک در خصوص کشف مواد مخدر در بخش امانات پستی فرودگاه امام (ره) گفت: در بررسی صورت گرفته توسط مربیان سگ های مواد یاب،حراست و واحد ایکس ری گمرک امانات پستی فرودگاه امام (ره)، محموله فرش که آغشته به مواد مخدر شیشه بود کشف شد و یک کیلو و 300 گرم تریاک نیز که در قلیان سنتی به صورت ماهرانه ای جاسازی شده بود و مقصد آن استرالیا بود کشف شد و در اختیار مقامات انتظامی و قضایی قرار گرفت.

لطیفی در خصوص کشف دو محموله هرویین در دو گمرک استان آذربایجان غربی که مقصدشان ترکیه بود توضیح داد : کامیونی که حاوی شمش روی به مقصد ترکیه از مسیر نخجوان بود با همکاری پلیس آگاهی استان آذربایجان غربی، در گمرک پلدشت مورد بررسی و کنترل قرار گرفت و نهایتا 147.4کیلوگرم هرویین که در درب های کامیون جاسازی شده بود توسط پرسنل گمرک پلدشت در مرز نخجوان کشف شد.

لطیفی در ادامه گفت: دومین محموله که کامیون حاوی فلفل دلمه و بادمجان سیاه به مقصد ترکیه بود نیز در مرز بازرگان در اقدام مشترک کارکنان واحدهای مختلف گمرک و اداره اطلاعات شهرستان ماکو بررسی شد و 160 کیلوگرم هرویین که در کف کارتن های حاوی دلمه و بادمجان جاسازی شده بودند کشف و ضبط شد.

 

همچنین ببینید

اعتراضات به ترانه سزن آکسو، خواننده سرشناس ترکیه

اعتراضات به ترانه سزن آکسو، خواننده سرشناس ترکیه

اعتراضات به ترانه سزن آکسو، خواننده سرشناس ترکیه به گزارش خات نیوز رجب طیب اردوغان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *