گروگانگیری از مهاجران ایرانی در ترکیه

گروگانگیری از مهاجران ایرانی در ترکیه

خات نیوز- مردی با کلاهبرداری از افرادی که قصد سفر به آلمان و اروپا را داشتند و زندانی‌کردن آن‌ها در روستا‌های ترکیه از خانواده‌هایشان اخاذی می‌کرد.

به گزارش خات نیوز

به گزارش خات نیوز- اوایل خرداد امسال زنی میانسال همراه پسرش به شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران آمد و از سه مرد اخاذ و کلاهبردار شکایت کرد. پس از این شکایت پرونده به پلیس‌آگاهی تهران ارسال شد و با تحقیق از شاکی معلوم شد او و پسرش قصد رفتن به آلمان را داشتند که در سایت دیوار آگهی دفتر مهاجرتی را دیده و به دفتر شرکت در شمال تهران رفتند. در آنجا قرارداد بسته و ۲۰۰میلیون تومان پول پرداختند.

بعد از انتقال به شهر وان، مدیر شرکت و دو همدستش ۱۰۰ میلیون تومان پول و دلار‌های آن‌ها را همراه مدارکشان سرقت‌کرده و آن‌ها را سه شبانه‌روز زندانی کردند. گروگانگیران بعد از اخاذی ۱۰۰میلیونی از خانواده گروگان‌ها آن‌ها را رها کردند. پس از این شکایت، ماموران به دفتر مهاجرتی رفتند که آنجا تخلیه شده بود.

بررسی‌ها نشان می‌داد، پول‌ها به حساب یکی از کارمندان دفتر واریز شده که او احضار شد و گفت: از ماجرای گروگانگیری بی‌خبرم. مدیر شرکت چندبار به حساب من پول واریز کرد که پول را از بانک گرفته و به او دادم.

با طرح شکایت‌های جدید از مدیر این دفتر معلوم شد مدیردفتر مهاجرتی به بهانه انتقال افراد به اروپا ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان از آن‌ها گرفته، اما مسافران را در ترکیه گروگان گرفته و با اخاذی از خانواده‌هایشان رهایشان می‌کنند.

همچنین ببینید

به گزارش خات نیوز

تلف شدن 500 راس دام در حَکّاری ترکیه

تلف شدن 500 راس دام در حَکّاری ترکیه به گزارش خات نیوز در پی بارندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *