رمان ایرانی هستی به زبان ترکی خواندنی می‌شود

رمان ایرانی هستی به زبان ترکی خواندنی می‌شود

حق نشر رمان هستی یکی از شاخص‌ترین آثار فرهاد حسن‌زاده نویسنده ایرانی به زبان ترکی استانبولی و به یک ناشر ترکیه‌ای فروخته شد.

رمان ایرانی هستی به زبان ترکی استانبولی خواندنی می‌شود

به گزارش خات نیوز از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مذاکره‌های اولیه با انتشارات تیماس همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2017 در آلمان صورت گرفت و پس از آن این ناشر ترکیه‌ای، رمان دیگری از حسن‌زاده به نام «زیبا صدایم کن» را به زبان ترکی استانبولی با عنوان Bul Beni Ziba و با ترجمه نزهت بشتی در 208 صفحه منتشر کرد.

این ناشر ‌اکنون پس از عقد قرارداد برای انتشار رمان هستی در حال بررسی برای خرید حق نشر کتاب‌های تصویری فرهاد حسن‌زاده مانند کوتی کوتی و آقا رنگی و گربه‌ ناقلا است.

هستی یکی از پرمخاطب‌ترین رمان‌های نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که برای اولین بار در سال 89 از سوی کانون منتشر شد و داستان آن درباره‌ دختر نوجوانی‌ است که نمی‌خواهد مثل دخترهای هم سن و سالش باشد و کارهای دخترانه کند. او دوست دارد کارهای پسرانه بکند. آرزو دارد وقتی بزرگ شد راننده تریلی، خلبان و یا دروازه‌بان تیم فوتبال شود.

از موفقیت‌های این کتاب می‌توان به کسب جایزه‌ اول مخاطبان نوجوان و دریافت نشان «لاک پشت نقره‌ای» از اولین جشنواره لاک‌پشت پرنده در سال 91، دریافت لوح ویژه از شورای کتاب کودک در همان سال، نامزد جایزه کتاب سال ایران در سال 1390 و نامزد جشنواره کتاب کانون در سال1391 اشاره کرد.

فرهاد حسن‌زاده امسال از سوی ایران نامزد دریافت جایزه‌های مسابقات ادبی آستیرید لیندگرن و هانس کریستین اندرسن در سال 2018 شده است.

فراهنگ**1883**1055

دریافت: مریم جلوداران**انتشار: زینب کارگر

همچنین ببینید

راننده تاکسی زن در آنتالیا 

راننده تاکسی زن در آنتالیا 

راننده تاکسی زن در آنتالیا به گزارش خات نیوز دیلارا کالای (24 ساله) که تحصیلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *