اسپانیا به «دابُر» ایرانی جایزه داد

اسپانیا به «دابُر» ایرانی جایزه داد

فیلم کوتاه «دابُر» ساخته سعید نجاتی و به‌ تهیه‌کنندگی مشترک مهدیه غلامحسینی و امیر الوندی، محصول مشترک «نجات‌فیلم و پارادوکس پروداکشن ترکیه» جایزه بیست‌و‌چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی Soria اسپانیا را دریافت کرد؛ جشنواره بین‌المللی Soria از جشنواره‌های مورد تایید «Goya Awards» یا «اسکار اسپانیایی» است. این فیلم کوتاه همچنین در ۷ جشنواره بین‌المللی دیگر حضور دارد.

جشنواره «Soria International Short Film» رویدادی بین‌المللی است که با قدمتی بالغ بر ۲۴ سال، تحت حمایت «آکادمی جوایز گویا» در اسپانیا برگزار می‌شود. این جشنواره بین‌المللی با هدف ترویج، خلق و تولید آثار کوتاه که وسیله‌ای برای بیان سمعی و بصری، افزایش آگاهی و شناخت هنری، ابزاری ضروری و قدرتمند برای انتقال فرهنگ به حساب می‌آیند، به فعالیت می‌پردازد.

گفتنی است «Goya Awards» یا «اسکار اسپانیایی» یکی از معتبرترین جوایز سینمایی جهان به‌شمار می‌رود که تحت نظارت «آکادمی هنرهای سینما و علوم اسپانیا» به آثاری که تاثیرگذاری لازم را از طریق هنر بر جهان داشته، اهدا می‌شود. تمامی آثار منتخب که در جشنواره‌های بین‌المللی ورودی گویا برگزیده می‌شوند شرایط حضور و رقابت برای کسب جایزه گویا را خواهند داشت.

شایان ذکر است فیلم کوتاه داستانی «دابُر» جایزه ویژه هیأت داوران از سی و ششمین جشنواره بین‌المللی «فیلم کوتاه تهران» و سیمرغ بلورین بهترین «فیلم کوتاه فجر» را نیز کسب کرده است.

سعید نجاتی،تهیه کننده، فیلم‌ساز مستقل، داور بین‌المللی جشنواره‌های سینمایی و مدرس ایرانی است که از سال ۱۳۸۰ فعالیت حرفه ای خود را در انجمن سینمای جوان قم آغاز کرده و تاکنون در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی و داخلی افتخارات بسیاری را کسب کرده‌ است. از دیگر آثار او می‌توان به «صراحی» و «باران آهسته می‌بارد» اشاره کرد.

بیست‌و‌چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی Soria اسپانیا ۱۱ تا ۲۰ نوامبر ۲۰۲۲ برابر با ۲۰ تا ۲۹ آبان‌ماه ۱۴۰۱ برگزار شده است.

همچنین ببینید

زنی که در تصادف هولناک از وسیله نقلیه به پایین پرتاب شده بود جان باخت!

زنی که در تصادف هولناک از وسیله نقلیه به پایین پرتاب شده بود جان باخت! …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *