برترین دانشگاه های ترکیه شامل چه دانشگاه های می باشد؟

برترین دانشگاه های ترکیه شامل چه دانشگاه های می باشد؟

برترین دانشگاه های ترکیه شامل چه دانشگاه های می باشد؟

دانشگاه برتر ترکیه

به گزارش خات نیوز ترکیه با 94.2 درصد میزان تحصیلات دانشجویان از اکثر نقاط جهان است این کشور توریستی زیبا دومین کشور در جهان در دسترسی به آموزش عالی است. ترکیه در جهت رشد بیشتر دانشگاه های خود از فرآیند بولونیا به شیوه ای عالی و کاربردی استفاده می کند. اکثر این مؤسسات و دانشگاه ها نسبتاً تازه ساخت هستند. ترکیه تا سال 1970 تنها 8 دانشگاه دولتی داشت اولین دانشگاه خصوصی ترکیه دانشگاه بیلکنت می باشد که این دانشگاه خصوصی سال 1984 تاسیس شد. با توران آکادمی همراه باشید:

از جمله جدید ترین و اولین دانشگاه های ترکیه می توانیم به دانشگاه بین المللی آنتالیا (AIU) اشاره کنیم این دانشگاه سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و اولین دانشگاه ها دولتی ترکیه بود دانشجویان مقیم و خارجی در آن جا به تحصیل پرداخت اند. همچنین بسیاری از دانشگاه های ترکیه هستند در برنامه Erasmus+ شرکت می کنند و از مبادلات بین المللی دانشجویی پشتیبانی می کنند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با دانشگاه های برتر ترکیه آشنا کنیم و به مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد این دانشگاه ها برای آگاهی بیشتر شما کاربران عزیز بپردازیم.
اکثریت دانشگاه های برتر ترکیه در آنکارا یا استانبول دو شهر بزرگ و برجسته ترکیه واقع شده اند. می توانید در شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه دانشگاه ها رتبه بندی شده و برتر را مانند دانشگاه فنی، دانشگاه بیلکنت و دانشگاه هاجت تپه را پیدا کنید. همچنین اگر قصد دارید در شهر استانبول به تحصیل بپردازید و آن جا هزینه کنید می توانید از دانشگاه های این شهر که شامل دانشگاه Boğaziçi Üniversitesi، دانشگاه کوچ، دانشگاه سابانجی، دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه استانبول را انتخاب کنید و برای اطلاعات کاربردی و دقیق درباره آن ها تحقیق کنید سپس هر دانشگاه مورد نظر شما بود در آن به تحصیل بپردازید. همه این دانشگاه ها در میان دانشگاه های برتر ترکیه قرار گرفته اند. در این بخش ما قصد داریم رتبه بندی دانشگاه های برتر ترکیه را برای شما بیان کنیم بنابراین ما از شما دعوت می کنیم در ادامه این مقاله با ما باشید تا اطلاعات و آگاهی بیشتری در مورد رتبه بندی دانشگاه های برتر ترکیه پیدا کنید :

دانشگاه کوچ ترکیه
دانشگاه سابانچی ترکیه
دانشگاه فنی خاورمیانه
دانشگاه بیلکنت
دانشگاه بوقاز چی‌
دانشگاه فنی استانبول
دانشگاه آنکارا
دانشگاه حاجت تپه
دانشگاه استانبول
دانشگاه آنادولو
چرا بیشتر افراد دانشگاه های ترکیه را برای تحصیل خود انتخاب می کنند؟
بیشتر افراد مهاجر و دانشجویان هنگامی که به کشورهای دیگر و شهرهای بزرگ و مقاصد گردشگری سفرمی کنند اغلب بیشتر به زبان انگلیسی با یک دیگر صحبت می کنند. بنابراین دراین راستا بسیاری از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این امر باعث شده تا این کشور را به مقصدی ایده آل برای دانشجویان بین المللی که به زبان ترکی تسلط ندارند یا مایل به یادگیری آن هستند تبدیل می کند.
دانشگاه بوقاز چی‌ در شهر توریستی و پرجمعیت استانبول می باشد. تدریس و آموزش های این دانشگاه هم مانند دانشگاه فنی، همراه با زبان انگلیسی است به همین دلیل است که پیوندهای قوی با سیستم آموزش عالی آمریکا دارد. البته لازم به ذکر است که بیان کنیم این دانشگاه در آخرین رتبه بندی EECA دربین 10 دانشگاه برتر در جایگاه دهم قرار گرفت و در سال 1863 با نام کالج رابرت برگزار شد و از اولین دانشگاه های آمریکایی بود که در خارج از ایالات متحده آمریکا صاحب نام و سپس تأسیس شد.

دانشگاه کوچ ترکیه
دانشگاه کوچ یک دانشگاه بنیادی غیرانتفاعی است. این دانشگاه ابتدا در سال 1993 آموزش خود را در پردیس موقت خود در ایستینیه آغاز کرد، سپس در سال 2000 به پردیس دائمی خود در روملی فنری نقل مکان کرد. دانشگاه کوچ به دلیل رتبه بندی در بین بهترین دانشگاه های جهان و به دلیل شهرتش به عنوان بهترین مدرسه بازرگانی در ترکیه است این موارد به همین دلیل این دانشگاه را به مکانی مناسب برای دانشجویان تبدیل کرده است این دانشگاه در حال حاضر رتبه 12 را در منطقه EECA دارد و به نام بنیانگذار این دانشگاه نام گذاری شده بیشتر دوره های آموزشی این دانشگاه اغلب به زبان انگلیسی آموزش داده می شود.

اما درکنار این آموزش ها هستند دورهتی آموزشی که فقط با زبان ترکی تدریس میشوند مانند دوره های که در دانشکده پرستاری و حقوق این دانشگاه آموزش داده می شوند. درحقیقت این دانشگاه با 132 آزمایشگاه تحقیقاتی، 20 مرکز تحقیقاتی و پنج انجمن تحقیقاتی و آموزشی به یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو در منطقه تبدیل شده است. این دانشگاه ماموریت خود را درقبال آموزش به دانشجویان اینگونه توصیف می کند: «این دانشگاه می تواند به پرورش شایسته ترین فارغ التحصیلان ترکیه، بزرگسالانی مجرب که تفکر خلاقانه، مستقل و عینی دارند رهبران مطمئن و بزرگی پرورش دهد.»

دانشگاه کوچ استانبول، نحوه پذیرش، شهریه و رتبه

دانشگاه حاجت تپه ترکیه
دانشگاه حاجت تپه (HU) این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است که در ۸ ژوئیه ۱۹۶۷ در آنکارا پایتخت جمهوری ترکیه با قانون شماره ۸۹۲ تأسیس شد. نکته متمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه ها این است که دارای پنج پردیس می باشد و دانشگاه Hacettepe اولین موسسه دولتی در ترکیه می باشد که خدمات بهداشتی را با استانداردهای JCI به دانشجویان خود ارائه می کند.

دانشگاه بیلکنت
نام دانشگاه بیلکنت که در رتبه‌بندی EECA سال 2019 در رتبه چهاردهم قرار دارد دانشگاه بیلک اولین مؤسسه خصوصی ترکیه بود که در سال 1984 تاسیس شد. احسان دوغراماچی، آکادمیسین ترک که دارای بیشترین کتابخانه دانشگاهی در این کشور است نیز از دیگر دانشگاه های برجسته این کشور می باشد با توجه به تحقیقات انجام شده در حال حاضر این دانشگاه خصوصی حدود 13000 دانشجو دارد که بسیاری ازاین دانشجویان خارج از کشور ترکیه و بین المللی درحال تحصیل هستند.

دانشگاه سابانچی
این دانشگاه از دیگر دانشگاه های است که در استانبول واقع شده و در رتبه بندی EECA امسال در رتبه پنجم ترکیه و رتبه چهاردهم بین المللی قرار دارد. این دانشگاه تازه تاسیس از دیگری دانشگاه های است که در پاییز 1999 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده است و در حال حاضر حدود 4000 دانشجو دارد وحدود 42 درصد از دانشجویان این دانشگاه بورسیه تحصیلی می کنند.

دانشگاه آنکارا
دانشگاه آنکارا نیز یکی دیگر از دانشگاه های برتر ترکیه محسوب می شود این دانشگاه برتر در سال 1946 در پایتخت ترکیه کشور زیبای توریستی تاسیس شد. این دانشگاه اولین دانشگاه برتری بود در جمهوری ترکیه پیدا شد. دانشگاه آنکارا درواقع یک موسسه دولتی است و اکنون دارای تعداد زیادی ثبت نام (تقریبا 70000 دانشجو) در 17 دانشکده خود دارد. دانشگاه آنکارا شامل تعدادی برنامه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از موضوعات است.

دانشگاه آنکارا ترکیه، نحوه پذیرش، شهریه و رتبه

این دانشگاه هزینه های تحصیل و اقامت مقرون به صرفه را برای دانشجویان داخلی و بین المللی خود ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین توانایی این را دارد که تعدادی برنامه آموزش از راه دور را برای دانشجویان خود ارائه دهد. همچنین این دانشگاه با تعدادی از موسسات خارج از کشور برای همکاری در پروژه های تحقیقاتی و تسهیل برنامه های تبادل دانشجو همکاری می کند. و تعدادی از محققان و دانشگاهیان را در مراکز تحقیقاتی معروف خود جذب می کند.

جمع بندی

تمام دانشگاه ها و موسسات بیان شده از برترین دانشگاه های ترکیه می باشند که همراه با اساتید خبره و خدمات منحصربفرد در خدمت تمامی دانشجویان هستند البته این رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات تنها می‌تواند کیفیت آموزش عالی ترکیه و بدنام بودن دانشگاه‌های ترکیه را ثابت کنند علاوه براین اگر چنانچه تحقیق کرده اید و علاقمند به تحصیل در یکی از این دانشگاه ها هستید ما به شما توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل پذیرش و هزینه های تحصیل و خدماتی که ارائه می دهند با این دانشگاه ابتدا تماس بگیرید. سپس برای تحصیل در یکی از این رشته ها اقدام کنید.

همچنین ببینید

جواد افشار با ناریا راهی ترکیه شد

جواد افشار با ناریا راهی ترکیه شد

جواد افشار با ناریا راهی ترکیه شد خات نیوز- جواد افشار با ناریا راهی ترکیه …

یک نظر

  1. Greetings! Very helpful advice in this particular article!
    It’s the little changes that will make the most important changes.

    Thanks for sharing!

    Here is my blog: remodel your home King City Canada

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *