برنامه‌ریزی ترکیه برای جذب 50 میلیون نفر گردشگر

برنامه‌ریزی ترکیه برای جذب 50 میلیون نفر گردشگر

هدف ما افزایش تعداد توریست از 38 میلیون به 50 میلیون نفر و 50 میلیارد دلاردرآمد است.

به گزارش خات نیوز معاون وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد هدف و برنامه‌ریزی ما برای جذب 50 میلیون توریست و معرفی کشورمان به جهانیان است.

حسین یایمان معاون وزیر گردشگری و فرهنگ، در گفتگو با خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه ما ششمین کشور دارای بیشترین توریست در دنیا هستیم اظهار داشت: در سال 2016 بعضی مشکلاتی برای صنعت توریسم ما پیش آمد. در تمام شاهد کاهش گردشگری بوده ایم، اما در سال جدید خواهان رسیدن به اهداف پیش بینی شده هستیم.

 وی در این مصاحبه اختصاصی همچنین گفت: 

بیشتر توریست ها از آلمان، روسیه، انگلستان، ایران و اکراین به ترکیه می آیند. هدف ما افزایش تعداد توریست از 38 میلیون به 50 میلیون نفر است. هر توریست را یک سفیر صلح می دانیم. قصد داریم ترکیه را بیش از پیش به دنیا معرفی کنیم. فرهنگ و گردشگری، پدیده های غیرسیاسی است.

ان شاءالله در سال آینده در راستای معرفی هر چه بیشتر ترکیه و همچنین نشان دادن قدرت نرم کشورمان تلاش خواهیم کرد. نقش توریسم در این زمینه غیرقابل انکار است.

می خواهیم ترکیه را تبدیل به یک کشور توریستی کنیم. گردشگری یک صنعت سفید است. هر توریستی که به ترکیه می آید به عنوان دوست ترکیه به کشور خودش باز می‌گردد.

ما ششمین کشور جذب کننده توریست در دنیا هستیم. برای دست یافتن به اهداف اعلام شده توسط رئیس جمهور رجب طیب اردوغان شبانه روز تلاش می کنیم این هدف عبارت است از: جذب 50 میلیون توریست و پنجاه میلیارد دلاردرآمد در صدمین سالگرد جمهوری ترکیه.

حوزه های گردشگری ترکیه بسیار غنی است. توریسم تنها دریا، ماسه و آفتاب نیست. غذاهای ترکیه نیز جذابیت های خاصی دارند و در تلاش هستیم در بخش گردشگری غذایی نیز فعال تر باشیم.

منبع خبر

همچنین ببینید

شرکت ماسک ماهواره مخابراتی ترکیه را به فضا پرتاب کرد

شرکت ماسک ماهواره مخابراتی ترکیه را به فضا پرتاب کرد به گزارش سرویس بین الملل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *