گرمسیری برنده اولین دوئل ایرانی‌ها در آنتالیا

گرمسیری برنده اولین دوئل ایرانی‌ها در آنتالیا

خات نیوز- در حالی که امین میرزازاده فینالیست سنگین وزن جام وهبی‌امره شد، فردین هدایتی با شکست مقابل حریف فنلاندی به مصاف انتخابی رو در رو با قهرمان جهان نرسید.

گرمسیری برنده اولین دوئل ایرانی‌ها در آنتالیا

به گزارش خات نیوز، رقابت‌های کشتی فرنگی جام وهبی‌امره از امروز (پنجشنبه – 17 اسفند) در شش وزن 55، 63، 72، 82، 97 و 130 کیلوگرم آغاز شد و فرنگی‌کاران در آنتالیا به مصاف هم رفتند. ایران در وزن 63 کیلوگرم نماینده‌ای نداشت، اما در وزن 130 کیلوگرم در حالی که امین میرزازاده با شکست حریفانی از روسیه (دو حریف) و ترکیه فینالیست شد، فردین هدایتی بعد از برتری مقابل کشتی‌گیر ترکیه به حریف فنلاندی باخت و راهی دیدار رده‌بندی شد.

به این ترتیب مصاف انتخابی رو در روی این دو کشتی‌گیر در جام وهبی‌امره محقق نشد. به نظر می‌رسد با توجه به نتیجه بهتر میرزازاده در این تورنمنت، او حضور خود در المپیک را قطعی کرده باشد.

اما اولین مصاف ایرانی‌ها در تورنمنت وهبی‌امره بین احسان گرمسیری و عباس مهدی‌زاده در 82 کیلوگرم اتفاق افتاد که گرمسیری این کشتی را به سود خود تمام کرد. دو کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی با هم کشتی گرفتند و گرمسیری 8 بر 5 مهدی‌زاده را برد و فینالیست شد. مهدی‌زاده هم شانس کسب مدال برنز رقابت‌ها را دارد.

همچنین در وزن 55 کیلوگرم، پویا دادمرز با شکست حریفانی از ژاپن، قرقیزستان و آذربایجان فینالیست شد و محمدهادی شعبانی نیز که در پایین جدول قرار دارد، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 5 بر 3 مغلوب و ویتالی کابالویف از روسیه شد و با توجه به شکست حریفش در مراحل بعدی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم نیز محمدرضا رستمی در دور اول با نتیجه 5 بر 3 مغلوب دیمیتری آداموف از روسیه شد و با راهیابی این کشتی‌گیر به دیدار فینال او هم به گروه شانس مجدد رفت.

این نتایج در حالی رقم خورد که در وزن 97 کیلوگرم، محمدهادی ساروی با شکست 3 حریفی از روسیه و کشتی‌گیری از ترکیه فینالیست شد. مهدی بالی هم در دور اول با نتیجه 12 بر 2 تانسل جان از ترکیه را از پیش رو برداشت و سپس 5 بر یک یرولان اسکاکوف از قزاقستان را مغلوب کرد و در مبارزه سومش با نتیجه 4 بر یک اوزور ژوژوپبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رسید.

انتهای پیام/

همچنین ببینید

شرکت ماسک ماهواره مخابراتی ترکیه را به فضا پرتاب کرد

شرکت ماسک ماهواره مخابراتی ترکیه را به فضا پرتاب کرد به گزارش سرویس بین الملل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *